Hizmetlerimiz

Dipol Teknoloji olarak dünya pazarına hızlı ve kaliteli hizmet sunulabilmek için doğru kadro ve teknikleri bir araya getirerek müşterilerimize sunmaktayız. Müşterilerimize tüm bu hizmetleri dünyadaki son teknolojilerini yakından takip ederek ve kullanarak gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede tecrübenin, doğru yazılım, üretim ve test araçlarıyla birleşerek kaliteyi arttırması müşterilerimizin beklentilerini fazlası ile karşılamamıza olanak sağlamaktadır.

Ürün geliştirme hizmetlerinde istenilen servisleri gerek kendi bünyemizde ve gerektiğinde uzun süredir birlikte çalıştığımız partnerlerimiz ile birlikte sağlamaktayız. Bu süreçte 3 boyutlu tasarım, analiz ve hızlı prototipleme hizmetlerimiz sayesinde fiziksel ortamda gerçek ürünlerle yapılan maliyeti yüksek denemeleri ortadan kaldırarak yüksek teknolojinin sağladığı kabiliyetlerle ürün geliştirme sürecinin maliyetlerini en uygun seviyede tutabilmekteyiz.

Ürün tasarımı ve geliştirme çalışmalarının en önemli nitelikleri; görsel ve fonksiyonel taleplerinin en uygun olarak sağlanmasının yanı sıra, üretim-imalat maliyetlerinin düşürülmesi, üretim-imalat zamanının azaltılması, ürün kalitesinin yükseltilmesi ve öngörülen ürün ömrünün sağlanması gibi önemli ihtiyaçları karşılıyor olmasıdır. En kapsamlı şekilde müşterilerimizle hizmet sürecimiz aşağıdaki gibi ilerlemektedir.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve hizmetlerimizden faydalanmak için info@dipolteknoloji.com adresimize e-posta atabilirsiniz.

 1. Müşterinin isteklerinin incelenmesi,
 2. Projenin şartlarına uygun teklifin hazırlanması ve müşteriye sunulması
 3. Rakiplerin ve benzer sistemlerin incelenmesi
 4. Firma içi ve ihtiyaç halinde müşterilerle beyin fırtınası yapılması
 5. Konsept tasarım çalışmalarının yapılması
 6. Teknik yeterliliklerin gözden geçirilmesi, imalat için ihtiyaç halinde partnerler ile görüşülmesi
 7. Eğer müşterinin kendine has tasarım standartları var ise onların kontrolü
 8. Tasarım kriterlerine uygun malzeme seçimi
 9. Tasarımda kullanılacak standart parçaların belirlenmesi ve temin edilmesi
 10. Tasarımın tüm detayları ile 3 boyutlu olarak bilgisayar ortamında modellenmesi
 11. Gerekirse yapısal, akış veya ısı analizleri ve tasarımda iyileştirmelerin yapılması
 12. Montaj tasarımının yapılması ve parçaların uyumunun incelenmesi
 13. Tüm aşamalar sanal ortamda gerçeklendikten sonra üretimin/imalatın ve montajın yapılması
 14. Eğer üretilecek ürün seri imalatı gerçekleştirilecek ise seri imalat planının yapılması

Üç Boyutlu Mühendislik Tasarım

Dipol Teknoloji olarak müşterilerimiz için, pazar ve ürün gereksinimleri göz önünde bulundurarak yenilikçi, kolay üretilebilen ve şirket çizgisini yansıtacak sistemlerin 3 boyutlu tasarımı yapılmaktadır. Bu tasarılar yapılırken her aşamasında en son teknolojinin sağladığı güncel araçları ve yılların vermiş olduğu tecrübeyi harmanlayarak kullanıyoruz. Dipol Teknoloji, müşterisinin talebine göre piyasaya sürülecek ürünün tüm detaylı tasarımlarını da yapabilen altyapısı ile müşterileri için tek elden anahtar teslimi projeler gerçekleştirebilmektedir. Firmamız gerek müşterilerine destek vererek gerekse projeyi tamamen üstlenerek uzmanlığı ve tecrübesi ile projeler gerçekleştirmektedir.

Dipol teknoloji mühendislik tasarımlar konusunda tecrübelidir

Ürün Geliştirme

Dipol teknoloji ürün geliştirme örnekleri

Tek başına en yüksek teknolojiyi kullanmak, en kullanışlı ürünü tasarlamak veya en ucuza satmak günümüz rekabet ortamında farklılık yaratmak için yeterli olmaktan çıkmıştır. Ürün veya hizmetinizin başarılı olmasının anahtarı tüm bu özelliklerin iyi bir tasarımla harmanlanarak müşterilerinizin özellikle arayacağı bir kalitede olmasını sağlamaktır. Tasarlanacak ürünün kullanım şartları, üretim adedi, maliyeti ve benzeri birçok değişkeni göz önünde bulundurarak ihtiyaçların en uyumlu dengesi sağlanmaktadır.

Üretim ve Protipleme Faaliyetleri

Müşterilerimiz için en uygun üretim ve prototipleme faaliyetlerini gerçekleştirilmektedir. Birçok ürün geliştirme sürecinde, fikirlerin gerçek hayata taşınmasında problemler yaşanmaktadır. Seri üretim öncesi çalışan prototip üretmenin zorlukları konusunda tecrübeli mühendislerimiz, müşterilerimizin bu konuda ihtiyaçlarına cevap vermektedir.  Fikirlerin doğru ve sağlıklı bir biçimde uygulanabilmesi için doğru yazılım ve donanımlarla desteklenen iyi bir mühendislik gerektirir. Tasarımını kendimizin veya sizlerin yapmış olduğu ürünlerinizi tüm birleşim, genel konstrüksiyon ve üretim gibi detaylarını tecrübeli mühendislik ekibimiz ile çözümlüyoruz. Birlikte çalıştığımız onlarca partnerimiz ile tüm üretim süreçlerini en uygun üretim parkurlarını kullanarak en yüksek hassasiyetle gerçekleştirmekteyiz.

Dipol tknoloji onlarca partneri ile üreti süreçlerinizde bir çok işleme merkezinin bir arada kullanılarak en verimli şekilde üretim yapmanızı sağlar

Hızlı Montaj Çözümleri

Dipol teknoloji montajlarızın doğruluğunu sizler için kontrol ederek olası problemleri öncesinde farkeder

Ürün geliştirme sürecinde mümkün olduğunca erken aşamada yapılan prototipleme ve fonksiyonel test çalışmaları, şirketlere büyük maliyet avantajları sağlamaktadır. Mekanik ve elektronik sistemler konusunda uzman ekibimiz, firmamızın bünyesinde tasarladığımız ürünler ya da üzerinde çalıştığınız projelerinizde ihtiyaç duyacağınız tüm mekanizmalar için en uygun çözümleri sunmaktayız. Sistemin kullanım amacı ve fonksiyonları incelenerek oluşturulan tasarım sonrasında dinamik hareket simülasyonları, parçaların çakışma ve sürtünme analizleri yapılarak muhtemel hatalar üretim öncesinde tespit edilmekte ve mekanizmanın en uygun çalışma şartları sağlanmaktadır

Tersine (Geriye Dönük) Mühendislik

Bu metodu “Geriye Dönük” olarak tanımlamamızın sebebi; ürünün konsept aşamasından başlayıp mekanik tasarımının nasıl, ne amaçlanarak, hangi üretim yöntemleri ile ve ne şekilde yapıldığını ortaya çıkarmak için geriye dönük olarak incelenmesidir. Tersine Mühendislik (Reverse Engineering, RE) metodu mevcut ürünlerin incelenmesinin yanı sıra yeni bir konsept oluşturmada, daha farklı bir yaklaşım ile aynı amaca yönelik daha iyi bir ürünün çıkarılmasında kullanılmaktadır. Tersine Mühendislik kapsamında sadece 3 boyutlu tarama değil aynı zamanda CT Scan (Bilgisayarlı tomografi) işlemi de uygulanabilmektedir. Böylelikle sistemlerin içindeki farklı parçaların boyutları ve çalışma prensipleri ile ilgili numuneye zarar vermeden ölçümler ve görüntüler alınabilmektedir.

Tersine Mühendislik konusunda Dipol teknoloji oldukça deneyimlidir

Simülasyon ve Analiz Hizmetleri

Dipol teknoloji sonlu elemanlar analizi SEA FEM FEA konusunda uzman mühendisleri ile destek vermeye hazır

Global pazar koşullarında yaşanan rekabet, tasarımcıları ve üreticileri ‘ilk seferde doğru tasarım yapma’ konusunda zorlamaktadır. Sanal dünyanın esneklikleri kullanılarak fiziksel prototip hazırlamaksızın geçekleştirilen mühendislik ve simülasyon çalışmaları ürününüzün performansını dijital ortamda kontrol etmenizi ve anlamanızı sağlar. Daha tasarım aşamasında tecrübeli mühendislerimiz tarafından yapılan bu kontrol ve optimizasyon sayesinde, istenen tasarım daha az imalat maliyetiyle daha hızlı bir şekilde elde edilmiş olur. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz analiz çalışmaları:

+ Elektromanyetik (Zamana bağlı ve statik)

+ Akışkan ve Isı Transferi Analizi

+ Titreşim Analizi

+ Mukavemet ve Yorulma Analizi

OpenFOAM Danışmanlık Hizmeti

OpenFOAM en fazla tercih edilen CFD yazılımınlarından birisidir. Akışkan simülasyonu olarak da bilinen hesaplamalı akışkanlar dinamiğinin (CFD) bilimsel alanı, sıvı veya gaz akışlarının sayısal analizi veya katılarda stres analizi ile ilgilidir. Geliştirilen tasarımlar için mühendislerimiz akış analizinin yanında ısı transferleri konusunda ısı taşınımı, iletimi ve radyasyonu göz önüne alınarak ayrı ayrı analizler yapılabilmektedir. Ayrıca OpenFoam açık kaynak kodlu ve ücretsizdir. Böylelikle firmalar bu program için herhangi bir lisans ödememesi avantajdır.

Dünya çapında araştırma-üretim alanında pek çok kullanıcısı vardır. Üniversiteler, araştırma geliştirme yapan şirketler  tarafından kullanılmaktadır. HPC ile uyumlu çalışabilmektedir. Paralel çözdürüldüğünde yüksek düzeyde performans sağlayabilir. En güçlü tarafı, isteğe göre çözücüler ve CAD modeller üzerinde değişiklik yapılabilmesidir. Bu konuda tecrübeli mühendislerimiz, firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir.

Dipol Teknoloji OpenFoam programı üzerine danışmanlık hizmeti vermektedir

NVIDIA OPTIX Işın İzleme Motoru Danışmanlık Hizmeti

Işınım konusunda NVIDIA OPTIX Işın İzleme Motoru (NVIDIA OPTIX Ray Tracing Engine), GPU’da optimum ışın izleme performans

Işınım konusunda NVIDIA OPTIX Işın İzleme Motoru (NVIDIA OPTIX Ray Tracing Engine), GPU’da optimum ışın izleme performansı elde etmek için geliştirilen bir eklentidir. Işın izleme algoritmalarını hızlandırmak için basit, özyinelemeli ve esnek bir bilgisayar grafiği hattı sağlar. Programlanabilir ışın üretimi, ışınların kesişimi ve gölgeleme ile NVIDIA GPU’ların gücünü ışın izleme uygulamalarınıza taşınmasında size destek sağlayabilmekteyiz.

İstediğiniz sahneden görsele, oyunlardan filmlere veya bilimsel görselleştirmeye kadar gerçek zamanlı çözümünü ve görselleştirmesini sizler için yüksek kalitede gerçekleştirebiliriz.

Elektronik Devre Tasarımı ve Gömülü Sistemler

Probleminize, uygun çözüm içeren elektronik devre tasarımı, şema çizimi, PCB üretimi ve yazılım tecrübeli mühendislerimiz tarafından yapılabilmektedir. Uzman mühendislerimiz tarafından elektronik devre tasarımına geçilmeden önce algoritma veya kartın işlevselliği detaylı olarak tanımlanır. Bu aşamadan sonra elektronik devre tasarımına geçilir ve gerekli elektronik komponentlerin listesi (BOM list) oluşturulur. Seçilen elektronik komponentlerin yerleşimi ve bunların birbiriyle olan bağlantısını sağlayan yolların çizimi gerçekleştirilir. İstenen durumlarda gömülü programlama geliştirilip uygulanabilmektedir.

İhtiyaç olan elektronik devrelerin tasarımlarını Dipol Teknoloji yapabilir

E-POSTA

e-posta dipol teknoloji

info@dipolteknoloji.com

TELEFON

Dipol Teknoloji Telefon

+90 545 377 59 72

+90 534 745 42 10

ADRES

Dipol teknoloji adresi konumu

DİPOL TEKNOLOJİ VE MÜHENDİSLİK LİMİTED ŞİRKETİ

  Nişantepe Mah. Orman sok. Özyeğin Üniversitesi Kampüs Binası No:34-36/1 34794, Çekmeköy/ İstanbul

dipol teknoloji logo

Dipol Teknoloji, ülkemizde ve dünyada elektromanyetik hareket mekanizmalarını(solenoid elyeyici, solenoid valf ve elektrik motoru) ve onların kullanıldığı sistemleri araştırmak, geliştirmek, tasarlamak ve üretmek için hizmet vermektedir.

Telif Hakkı © 2019 – 2020 Dipol Teknoloji. Tüm Hakları Saklıdır.

Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metni